6.4°C

1/4

Pożar chlewni w Wielkopolsce

Napisał  Sie 20, 2019

Blisko 6 godzin i 60 strażaków potrzeba było do ugaszenia dużego pożaru chlewni w gospodarstwie nieopodal Piły w Wielkopolsce. Sytuacja na miejscu wyglądała źle, jednak z budynku udało się ewakuować wszystkie zwierzęta.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Chlebno w gminie Łobżenica. Do pożaru chlewni zadysponowano strażaków z najbliższych jednostek OSP, a także z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Pile i Złotowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się część budynku chlewni, płomieniami objęty był dach. Z chlewni ewakuowano około 200 sztuk trzody chlewnej nie odnotowując żadnych strat w zwierzętach.

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na pożar. Po opanowaniu ognia przystąpiono do sukcesywnego usuwania słomy z poddasza chlewni na zewnątrz i dogaszaniu jej. Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna KP PSP w Pile. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych.

W działaniach gaśniczych trwających blisko 6 godzin, udział brało 57 strażaków i 16 pojazdów w tym również z powiatu złotowskiego.

Źródło: KPPSP w Pile