9.4°C

Znakowanie żywności symbolem „Produkt polski” fot. MRiRW

Znakowanie żywności symbolem „Produkt polski”

Napisał  Wrz 02, 2019

– Wspieraj polskich producentów, krajową gospodarkę i rolnictwo! Wybieraj żywność ze znakiem „Produkt polski” – apeluje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jednocześnie MRiRW deklaruje, że idea znakowania „Produkt polski” jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów, dotyczące łatwiejszej identyfikacji produktów wytworzonych z polskich surowców. Wprowadzone zostały przepisy ustalające jednolite kryteria umożliwiające producentom żywności podawanie na opakowaniu informacji o krajowym pochodzeniu poprzez wprowadzone oznaczenie „Produkt polski”.

PRODUKT POLSKI PORTAL OKIEM ROLNIKA

Znak „Produkt polski” dzięki prostej grafice, nawiązującej do polskiej flagi jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia produktu traktują jako jedno z kryteriów zakupu.

We wrześniu ruszy kontynuacja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pod hasłem „Produkt polski”.

Jej oficjalny początek będzie miał miejsce 11 września br., podczas konferencji prasowej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Założeniem kampanii jest budowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz zwiększenie rozpoznawalności oznaczenia „Produkt polski” zarówno wśród producentów, jak i konsumentów.

Ministerstwo zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w realizację tej kampanii m.in. poprzez publikacje na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych plakatu informacyjnego lub umieszczanie w wybranych miejscach wydrukowanego plakatu. Informacja o kampanii lub przekazywane treści mogą być również uwzględnione w ramach działalności informacyjno-promocyjnej. Dzięki współpracy w takim zakresie będziemy mogli wspólnie dotrzeć do większego grona odbiorców.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW