Wydrukuj tę stronę
Hat trick Kaczyńskiego – wyrównamy dopłaty bezpośrednie do poziomu Niemiec i Francji fot. Twitter PIS

Hat trick Kaczyńskiego – wyrównamy dopłaty bezpośrednie do poziomu Niemiec i Francji

Napisał  Wrz 07, 2019

Dopłaty dla rolników wyrównane do poziomu tych, które otrzymują m.in. niemieccy i francuscy rolnicy – to jedna z obietnic po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach, którą złożył prezes tej partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PIS, która odbyła się dziś w Lublinie.

Hat trick Kaczyńskiego – jak nazwali go sami politycy Prawa i Sprawiedliwości, zakłada również podniesienie minimalnej pensji do 3000 zł brutto do końca 2020 roku, a także jej wzrost w 2023 r. do poziomu 4000 zł. Niewątpliwie zyskają pracownicy zarabiający „najniższą krajową” - pojawia się pytanie jak poradzą sobie z tym pracodawcy i czy finalnie za podwyższenie minimalnego wynagrodzenia nie zapłacą i tak sami konsumenci.

Zobacz również: Polski rolnik dostaje mniej niż Belg, Niemiec czy Holender

To nie koniec obietnic wyborczych PIS, które obiecuje również w 2021 dwie trzynaste emerytury dla wszystkich emerytów. Przypominamy, że w bieżącym roku do rąk polskich emerytów po raz pierwszy trafiła trzynasta emerytura, tzw „trzynastka”.

Podczas dzisiejszej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości przemawiała również była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło, która deklaruje: – Dotrzymaliśmy słowa po wyborach w 2015 roku, dotrzymamy i teraz! Na konwencji PIS przedstawiliśmy program, który dzięki Państwa wsparciu zrealizujemy w najbliższych latach.

– Chcemy przede wszystkim wspierać rodzinne gospodarstwa. Wyrównamy szanse dla ludzi mieszkających na wsi; połączenia autobusowe, kolejowe, dobra szkoła, ośrodek opieki zdrowotnej, komisariaty. To wszystko będzie na polskiej wsi – mówiła na dzisiejszej konwencji Beata Szydło – Rozszerzymy możliwości korzystania z programów wiejskich, wszyscy rolnicy mają prawo z nich korzystać. Doprowadzimy do tego. Będziemy wspierać zielone rolnictwo, ze szczególnym naciskiem na dobrostan zwierząt. Nasze zobowiązanie jest bardzo jasne, wykorzystamy wszelkie środki prawne i polityczne, by wyrównać dopłaty dla polskich rolników – dodała była premier.

(rpf) pp / Źródło: PIS / Twitter