logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Skosił cudzą łąkę i ukradł trawę fot. Lubelska Policja

Skosił cudzą łąkę i ukradł trawę

Napisał  Wrz 11, 2019

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w sierpniu, 27-latek z gminy Leśna Podlaska skosił trawę na cudzej łące, a następnie ją ukradł.

Sprawca został zatrzymany dopiero wczoraj, okazało się też, że zdążył już wyprodukować paszę dla bydła ze skradzionej trawy. Wartość trawy zabranej z prawie trzyhektarowej łąki została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 2.800 złotych.

Łąka o powierzchni 2,87 hektara, do której doszło w sierpniu tego roku jest położona w miejscowości Witulin. Według zgłaszającego sprawca najpierw skosił trawę, a potem wywiózł ją z łąki. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 2.800 złotych.

Sprawa była prowadzona przez policjantów z wydziału kryminalnego w Janowie Podlaskim, którzy bardzo szybko wytypowali, a następnie zatrzymali 27-latka z gminy Leśna Podlaska jako mogącego mieć związek z kradzieżą. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło przeszukanie przeprowadzone w jego gospodarstwie rolnym.

Przy jednym z budynków gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzydzieści pięć owiniętych w folię bel tzw. „sianokiszonki”, która została wyprodukowana ze skradzionej trawy z przeznaczeniem na paszę dla bydła.

Wczoraj 27-latek usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego przyznał się. Tłumaczył się, że skosił trawę z łąki, ponieważ sądził, że nie jest ona przez nikogo uprawiana.

(rpf) jp / Źródło: Lubelska Policja

reklama