7°C

Chiny wydały kolejne licencje eksportowe dla Brazylii fotolia

Chiny wydały kolejne licencje eksportowe dla Brazylii

Napisał  Wrz 14, 2019

Jak donosi agencja Reuters, Chiny wydały licencje eksportowe 25 brazylijskim zakładom mięsnym. Tym samym liczba brazylijskich podmiotów posiadających uprawnienia na sprzedaż eksportową do Chin wzrosła z 64 do 89.

W grupie eksporterów z nowymi zezwoleniami na sprzedaż do Państwa Środka znalazły się: 17 zakładów mięsa wołowego, 6 zakładów na eksport kurczaków i po jednym zakładzie mięsa wieprzowego i mięsa z osła.

W sumie, liczba brazylijskich podmiotów posiadających uprawnienia na sprzedaż eksportową do Chin wzrosła z 64 do 89. Brazylijskie Ministerstwo Ronictwa twierdzi, że wysyłki mogą się rozpocząć natychmiast.

Zatwierdzone zakłady należą, między innymi, do BRF SA czy Marfrig Global Foods SA. Brazylia z dużym entuzjazmem podchodziła do wydania nowych zezwoleń. Rynek chiński jest największym odbiorcą mięsa czerwonego i drobiowego dla Brazylijczyków.

Brazylia korzysta z wybuchu afrykańskiego pomoru świń, który spustoszył chińską produkcję wieprzowiny. Od ubiegłego roku Brazylia notuje wzrost wysyłek do Chin w każdej z kategorii mięsa.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP