1/2

BMW wepchnęło Forda pod ciągnik – nie żyją dwie osoby

Napisał  Wrz 27, 2019

Do tragicznego wypadku doszło 20 września 2019 roku około godziny 20.00. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Była to informacja o dwóch osobach poszkodowanych w wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów. Poszkodowani byli które pozostają uwięzieni w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki, woj. wielkopolskie.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy, które zderzyły się ze sobą, dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu Ford Focus, pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód marki BMW i ciągnik rolniczy z przyczepą znajdował się na pasie ruchu, natomiast Ford Focus znajdował się na poboczu drogi – informuje KP PSP w Szamotułach.

Wstępne ustalenia wskazywały, że do wypadku doszło w wyniku uderzenia samochodu marki BMW w tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford Focus, który następnie uderzył w tył ciągnika rolniczego.Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez przybyłe służby. Było to m.in. oświetlenie terenu działań, wykonanie dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych znajdujących się w pojeździe, wydobycie dwóch osób z pojazdu oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) wspólnie z ratownikami ZRM.

W uszkodzonych pojazdach rozłączono akumulatory, zneutralizowano też płyny eksploatacyjne i posprzątano drogi z pozostałości powypadkowych. Przybyli na miejsce policjanci kierowali ruchem drogowym Niestety pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować dwóch poszkodowanych osób – kierowcy i pasażera Forda.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Policja. Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Szamotuły

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia