1/10

Wyprzedając ciągnik uderzyła w bok autobusu, który wjechał do rowu

Napisał  Paź 01, 2019

Wypadek miał miejsce dziś (01.10.2019 r.) rano po godzinie 7.00 na drodze wojewódzkiej 591 przed Kętrzynem w miejscowości Wopławki (woj. warmińsko-mazurskie, gm. Kętrzyn).

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że kierująca osobowym audi, jadąc w kierunku Kętrzyna (od strony Srokowa), na prostym odcinku drogi nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego i uderzyła bokiem swojego pojazdu w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu i wywrócenie na bok.

Chwilę wcześniej autobus rejsowy jako pierwszy podjął manewr wyprzedzania, zarówno osobówki jak i ciągnika rolniczego. Na pokładzie autobusu łącznie z kierowcą znajdowało się 31 osób, z których 18 zostało rannych (z czego 4 to osoby dorosłe).

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Kętrzyna pracowali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, służb medycznych oraz Inspekcji Transportu Drogowego. W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

(rpf) pp / Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

fot. Warmińsko-Mazurska Policja

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia