Wydrukuj tę stronę
1/3

Utknął w ciągniku podczas wyciągania „sześćdziesiątki” z pryzmy obornika

Napisał  Paź 03, 2019

Do nietypowej interwencji doszło 27 września 2019 roku około godziny 16:30 w miejscowości Myślniew (woj. wielkopolskie, pow. ostrzeszowski, gm. Kobyla Góra).

65-latek, który za pomocą holu próbował wyrwać z pryzmy obornika drugi ciągnik rolniczy najadł się strachu – nagle podniósł przednie koła kierowanego przez siebie ursusa, co skutkowało także zaklinowaniem w kabinie pojazdu, który „zamarł” z zadartymi na dwa metry w górę kołami.

Dziwnie stojący pojazd wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze, którzy przejeżdżali obok gospodarstwa patrolując okolice.

Tuż za pojazdem, w oborniku znajdował się drugi ciągnik rolniczy tak zwana "sześćdziesiątka" która z kolei była przewrócona na lewy bok.

Funkcjonariusze widząc niecodzienne ustawienie pojazdów postanowili wejść na teren gospodarstwa i sprawdzić, czy nie doszło do wypadku w pracy. Mundurowi chodząc po obejściu szukali właściciela posesji, jednakże oprócz zwierząt domowych nikogo nie zastali.

Sprawa wyjaśniła się, kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej do pojazdu. W kabinie ursusa zauważyli przerażonego mężczyznę, który opowiedział mundurowym co się stało. Gospodarz wyjaśnił, że podczas wyciągania pojazdu rolniczego za pomocą liny przymocowanej do drugiego pojazdu zakopał się tylną osią, co doprowadziło do podniesienia przednich kół w kierowanym prezez niego traktorze.

Na domiar tego w pojeździe zablokowały się drzwi, co uniemożliwiło wyjście z kabiny. Uwięziony w kabinie ciągnika 65-latek był tak przerażony całą sytuacją, że nie mógł nawet ruszać nogami. Policjanci szczęśliwie wyciągnęli na barkach 65-latka, który prócz "śmiertelnego" przerażenia nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Mężczyzna podziękował za pomoc, gdyż w jego ocenie znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Dalsza akcja ratunkowa, tym razem pojazdów rolniczych, została przeprowadzona przez sąsiadów 65-latka.

(rpf) pp / Źródło: KPP Ostrzeszów

Udostępnij: