5.2°C

Agrochem Puławy i Green Lab podpisały porozumienie o współpracy fot. KOWR

Agrochem Puławy i Green Lab podpisały porozumienie o współpracy

Napisał  Paź 07, 2019

Wchodząca w skład Grupy Azoty spółka Agrochem Puławy i Green Lab - spółka zależna od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisały Porozumienie w sprawie współpracy handlowej i wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Porozumienie zostało podpisane w siedzibie KOWR przez prezesa Agrochemu Puławy Michała Lange i prezesa Green Lab Macieja Czajkowskiego, w obecności ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Mimo, że nie jest to łatwe zadanie na dzisiejszym rynku rolniczym, szukamy rozwiązań dzięki, którym polskie rolnictwo będzie mogło nadal się rozwijać – powiedział szef resortu rolnictwa.

Porozumienie ma pozwolić na bardziej efektywne funkcjonowanie należących do KOWR spółek hodowlanych i uprawy roślin, stwarzać możliwość poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty i otwiera pole do współpracy przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa.

Agrochem Puławy będzie dostarczał nawozy i inne materiały niezbędne do prowadzenia działalności przez spółki będące w nadzorze właścicielskim KOWR. W imieniu 41 spółek hodowlanych i uprawy roślin należących do KOWR będzie działał Green Lab, dokonując analizy ich potrzeb, prowadząc postępowania ofertowe i negocjując ceny.

Zawarte Porozumienie ma pozwolić na zaopatrzenie tych jednostek, mających szczególne znaczenie dla produkcji rolnej w Polsce, w nawozy najwyższej jakości, na optymalnych warunkach.

(rpf) jp / Źródło: KOWR