23.3°C

Pijany wjechał na posesję i zabił kilkanaście kur fotolia

Pijany wjechał na posesję i zabił kilkanaście kur

Napisał  Paź 10, 2019

– Jedna nieprzemyślana i głupia decyzja podjęta pod wpływem alkoholu, spowodowała ciąg zdarzeń, który skończył się licznymi uszkodzeniami mienia, śmiercią ptactwa hodowlanego i zatrzymaniem 21-latka w policyjnym areszcie – informuje KWP w Olsztynie.

W niedzielę 6 października 2019 roku 21-latek będąc pod wpływem alkoholu, bez wiedzy swojego znajomego wziął kluczyki od jego auta i pojechał nim z Ełku w kierunku Prostek (woj. warmińsko-mazurskie, pow. ełcki, gm. prostki).

Wszystko zaczęło się od odwiedzin u znajomego w Ełku. Obaj razem do późnych godzin nocnych pili alkohol. W pewnym momencie, kiedy właściciel mieszkania zasnął, 21-latek w tajemnicy wziął kluczyki od jego auta i pojechał w kierunku Prostek.

Podczas jazdy przez miejscowość Niedźwiedzkie stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w ogrodzenie posesji, na której znalazł się po chwili niszcząc elementy wyposażenia gospodarstwa i zabijając kilkanaście kur. Po wszystkim rozbity samochód pozostawił na posesji i wrócił taksówką do właściciela auta, żeby mu o wszystkim opowiedzieć.

O sprawie powiadomieni zostali policjanci, którzy zatrzymali 21-latka, umieszczając go w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w tym czasie miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Powstałe w wyniku tego zdarzenia straty właściciel posesji wstępnie oszacował na kwotę około 10 000 zł. 21-latek już usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie strat w mieniu.

(rpf) jp / Źródło: KWP w Olsztynie

reklama