12,6°C

reklama
reklama
Hrubieszów: granat znaleziony podczas rozładunku buraków cukrowych fot. KWP Lublin

Hrubieszów: granat znaleziony podczas rozładunku buraków cukrowych

Napisał  Paź 21, 2019

Niebezpieczne znalezisko dostało się tym razem aż na przyczepę razem z burakami. Granat został zauważony dopiero podczas rozładunku warzyw.

Podczas rozładunku buraka cukrowego w Hrubieszowie w województwie lubelskim znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Chełma, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do znaleziska.

Saperzy rozpoznali niewybuch jako granat moździerzowy kaliber 82 mm z czasów II wojny światowej i bezpiecznie go usunęli.

Pomimo że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż niestety możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie.

Każdy kto znajdzie tego rodzaju przedmioty, nie powinien pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

(rpf) jp / Źródło: KWP Lublin

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama