logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

13.7°C

1/3

Pociski przeciwlotnicze znalezione na polu

Napisał  Paź 22, 2019

Osiem pocisków przeciwlotniczych z okresu drugiej wojny światowej odkryła właścicielka gruntów ornych z miejscowości Lichty w gminie Czemierniki na Lubelszczyźnie. Pomimo upływu wielu lat stare niewybuchy wciąż zalegają pod ziemią stanowiąc zagrożenie szczególnie dla uprawiających pola rolników.

W miejscowości Lichty (gmina Czemierniki) odnalezione zostały przedmioty przypominające niewybuchy. O znalezisku mundurowych poinformowała właścicielka gruntów ornych. Okazało się, że na polu znajduje się 8 sztuk pocisków przeciwlotniczych. Niewybuchy zostały zneutralizowane przez patrol z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jak zwykle przestrzegamy przed zbieraniem, przenoszeniem, a nawet dotykaniem jakiejkolwiek starej amunicji lub przedmiotów wyglądających jak amunicja. Pozostałości wojny są niestabilne i każde ich dotknięcie może spowodować wybuch zagrażający zdrowiu i życiu ludzi. Każde takie znalezisko należy oznakować i zabezpieczyć przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić policję.

(rpf) jp/ Źródło: KWP Lublin

reklama