4.1°C

1/3

Zderzenie dwóch busów i ciągnika we mgle

Napisał  Paź 29, 2019

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 8.00 na DW 416. 20-letni kierujący Renault Master jadąc w kierunku Pietrowic Wielkich uderzył w przejeżdżający na drugą stronę jezdni ciągnik rolniczy kierowany przez 43-latka – Jak ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego raciborskiej komendy.

Po chwili w unieruchomiony na jezdni ciągnik rolniczy uderzył 54-letni kierowca Peugeota Boxer, który jechał w stronę Raciborza. W obu przypadkach kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Kierowca ciągnika nie odniósł żadnych obrażeń,natomiast pozostali kierowcy zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami twarzy.

Kierowca Renault został ukarany mandatem karnym, natomiast na kierowcę Peugeota zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców, aby w tym jesiennym okresie zachowali szczególną ostrożność. Intensywne opady deszczu oraz mgła ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia również nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście – w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

(rpf) pp / Źródło: KPP Racibórz

banner_300x250