22.9°C

1/6

Czterech nastolatków sprawcami podpalenia balotów słomy - duże straty

Napisał  Lis 03, 2019

10 tysięcy złotych – na taką kwotę oszacowano straty powstałe w wyniku pożaru 180 bel słomy w Jaślanach (woj. podkarpackie, pow. mielecki, gm. Tuszów Narodowy).

– Zdarzenie miało miejsce późnym popołudniem 26 października i jak się okazało nie było dziełem przypadku lecz czterech nastolatków w wieku od 13 do 14 lat. Podczas przesłuchania wszyscy przyznali się do tego czynu i złożyli wyjaśnienia, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny – informuje portal hej.mielec.pl

– Zastęp 5-osobowy udał się na wskazane miejsce. Sterta około 180 bali słomy na 5 warstw wysoko, bardzo szybko rozwijający się pożar – relacjonuje na swoim profilu na Facebooku jednostka KSRG w Jaślanach.

Strażacy napisali również, że tego typu pożary to dla nich nie lada wyzwanie i ogrom pracy, a działania trwały prawie do godziny 2.

Na miejscu zdarzenie pracowało wiele zastępów: SIS, OSP Jaślany (5 druhów), OSP Tuszów Narodowy (4 druhów), OSP Babule (4 druhów), OSP Piechoty (3 druhów), OSP Padew Narodowa (4 druhów), OSP Malinie II (3 druhów) oraz dwa zastępy JRG. Wraz ze służbami apelujemy o rozwagę.

(rpf) pp

reklama