22.9°C

Ursus będzie mógł sprzedać dwa zakłady produkcyjne fot. Paweł Pąk

Ursus będzie mógł sprzedać dwa zakłady produkcyjne

Napisał  Lis 06, 2019

Chodzi o zakłady w Opalenicy oraz Dobrym Mieście. Akcjonariusze Ursusa w restrukturyzacji wyrazili zgodę podczas walnego zgromadzenia na sprzedaż tych dwóch zakładów produkcyjnych za łączną cenę nie niższą niż 25,8 mln zł.

Jak podaje portal money.pl, „Nadzwyczajne walne zgromadzenie Ursus [...] postanawia wyrazić zgodę na sprzedaż na rzecz wybranego przez zarząd kupującego [...] zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, stanowiącej zakład produkcyjny w Opalenicy, [...], które to składniki przeznaczone są do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej w szczególności na produkcji oraz dystrybucji maszyn rolniczych [...] za łączną cenę nie niższą niż 5 800 000 zł” - czytamy w komunikacie.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie Ursus [...] postanawia wyrazić zgodę na sprzedaż na rzecz wybranego przez zarząd kupującego [...] zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, stanowiącej zakład produkcyjny w Dobrym Mieście [...], które to składniki przeznaczone są do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej w szczególności na produkcji oraz dystrybucji maszyn rolniczych [...] za łączną cenę nie niższą niż 20 000 000 zł” - czytamy dalej.

Wykonanie obu uchwał powierzono zarządowi spółki. Ursus jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

(rpf) jp / Źródło: money.pl

reklama