24.8°C

W Toruniu o pomocy głodującym na świecie fot. MRiRW

W Toruniu o pomocy głodującym na świecie

Napisał  Lis 12, 2019

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wziął udział w jubileuszowych obchodach 25-lecia współpracy firmy Toruń-Pacyfic z Nestle i General Mills, w ramach globalnego projektu Cereal Partners Worlwide. Podczas uroczystości poruszony został temat głodu na świecie.

Toruń-Pacyfic to firma, która w ciągu ćwierćwiecza zbudowała w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie innowacyjny hub marketingowo-produkcyjno-usługowy, który zarządza rynkami Europy Centralnej i zapewnia zaopatrzenie w zbożowe wyroby śniadaniowe ponad 60. państwom na całym świecie.

Firma prowadzi swoją działalność w oparciu o lokalne surowce i z wykorzystaniem lokalnych usług.Podczas uroczystości została poruszona kwestia głodu na świecie: – To niewyobrażalne, że tyle osób głoduje. Ci ludzie potrzebują pomocy. Oni nie mogą jeść jakiejkolwiek żywności. Niedożywionym potrzebne są specjalne batony wysokoenergetyczne bogate w witaminy i białko. Dziennie, na świecie ok. 100 mln ludzi otrzymuje takie batony – mówił podczas wystąpienia minister rolnictwa.

Minister Ardanowski zapowiedział, że zwróci się do gospodarzy uroczystości o rozpatrzenie możliwości podjęcia produkcji takich wysokoenergetycznych batonów: – Mamy niezbędne do tego surowce i byłby to nasz znaczący wkład w globalny mechanizm ratowania głodujących ludzi. Moglibyśmy zostać światowym dostarczycielem takich produktów.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama