30.6°C

Amerykanie zezwolą na import chińskiego drobiu fotolia

Amerykanie zezwolą na import chińskiego drobiu

Napisał  Lis 13, 2019

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Amerykanie zezwolą na chiński import drobiu na znak postępu w negocjacjach handlowych między Waszyngtonem a Pekinem. Przedstawiciel USDA oświadczył, że dokonano weryfikacji chińskiego systemu nadzoru nad bezpieczeństwem żywności i uznano go za równoważny z amerykańskim.

Jak donosi Bloomberg, dokument zezwalający Chinom na wysyłki drobiu na rynek Stanów Zjednoczonych, został zamieszczony w ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Rejestru Federalnego, a następnie miało dojść do oficjalnej publikacji rozporządzenia USDA regulującego kwestię chińskiego importu. Nowe zezwolenie ma obejmować zarówno cały drób, jego elementy i produkty drobiarskie pochodzące z certyfikowanych chińskich zakładów ubojowych. Celem chińskich firm jest sprzedaż „gotowanego kurczaka”.

Teoretycznie Chiny mogą aktualnie eksportować drób do Stanów Zjednoczonych, ale tylko ubity w zakładach w USA lub w niektórych innych krajach. Nowe przepisy mają dopuścić do eksportu produkty przetworzone pochodzące od drobiu poddanego ubojowi w kraju azjatyckim.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

reklama