logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18°C

Wskaźnik CLIMMAR pozostaje na dobrym poziomie Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych za CLIMMAR

Wskaźnik CLIMMAR pozostaje na dobrym poziomie

Napisał  Lis 19, 2019

CLIMMAR, organizacja założona w 1953 r., jest międzynarodową siecią dystrybutorów 16 krajowych stowarzyszeń reprezentujących obecnie 19 185 dealerów i 158 799 pracowników w europejskim sektorze maszyn i urządzeń rolniczych.

Co sześć miesięcy CLIMMAR pyta swoich 16 stowarzyszeń członkowskich o aktualną sytuację w branży w każdym kraju i otrzymane informacje przetwarza na jedną liczbę: wskaźnik CLIMMAR. Wskaźnik ten opisuje w zakresie od +3 (najlepiej) do -3 (najgorzej) jak dobra lub zła jest bieżąca sytuacja w całej Europie. Po stagnacji w pierwszej połowie 2016 roku wskaźnik ten wzrastał z półrocza na półrocze aż osiągnął swoją wartość maksymalną w 2017/II.

Następnie zmalał on nieco (do wartości 0,61), ale pozostał na całkiem dobrym poziomie. Podczas ostatnich półroczy osiągnął on 0.85 oraz 0.97, co oznacza średnio rzecz biorąc utrzymywanie się pozytywnych warunków. Przewidywany jest niewielki spadek w ciągu jesiennego półrocza. 

Roberto Rinaldin wybrany na nowego Wiceprezesa CLIMMAR
Na 66-tym Kongresie CLIMMAR w Thun, Roberto Rinaldin (Włochy) został wybrany na Wiceprzewodniczącego CLIMMAR. Przejmuje on obowiązki Joosta Merckxa (Belgia), który pełnił funkcję Wiceprezesa przez 9 lat.

Rinaldin został wybrany jako następca Merckxa przez członków CLIMMAR na 66-tym corocznym Kongresie, organizowanym przez szwajcarskiego członka CLIMMAR, Agrotec Suisse, w dniach 24-27 października w Thun, w Szwajcarii.

Roberto Rinaldin (47) jest przedsiębiorcą z północno-wschodnich Włoszech, a także Prezesem włoskiej organizacji członkowskiej CLIMMAR, UNACMA. Posiada on dwa przedstawicielstwa handlowe, jedno w Treviso i jedno w Udine. Lokalizacja w Treviso obejmuje przedstawicielstwa handlowe między innymi Antonio Carraro, Landini en Berti, natomiast lokalizacja w Udine to przedstawicielstwa handlowe między innymi Landini, McCormick, Amazone oraz Krone. Łączny roczny obrót obydwu przedsiębiorstw wynosi od €12 do €14 milionów rocznie.

ROBERTO RINALDIN

– Przyjąłem nominację na Wiceprezesa CLIMMAR, ponieważ wierzę w zasadę, że dzielenie się wiedzą uczyni ludzi silniejszymi. A poza tym, potrzebujemy silnego europejskiego głosu dla naszego sektora. Jednym spośród moich głównych celów jako Wiceprezesa jest utworzenie fundacji dla biura oraz lobby dla maszyn rolniczych na poziomie europejskim. Kolejnym moim celem jest nawiązanie dialogu oraz dobrych stosunków z naszymi dostawcami, producentami – powiedział Roberto Rinaldin nowy nowy wiceprezes CLIMMAR.

(rpf) pp / Źródło: PIGMiUR

reklama