logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

5.9°C

Charty i sprzęt do kłusownictwa znaleziony w gospodarstwie fot. KWP Kielce

Charty i sprzęt do kłusownictwa znaleziony w gospodarstwie

Napisał  Lis 21, 2019

Podczas interwencji w jednym z gospodarstw funkcjonariusze zauważyli dwa psy, których posiadanie wymaga zezwolenia. Właściciel, 39–letni mieszkaniec gminy Stopnica takiego dokumentu jednak nie posiadał. W trakcie przeszukania budynków, mundurowi znaleźli także wnyki i inne przedmioty mogące służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę.

Stopniccy policjanci zostali wezwani wczoraj na interwencję do jednego z gospodarstw rolnych na terenie tej gminy. Podczas prowadzonych czynności, uwagę mundurowych zwrócił pies wyglądem przypominający charta. Posiadanie takiego psa wymaga zezwolenia. Gospodarz oznajmił, że takiego dokumentu nie ma. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pies może służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę. W związku z tym postanowili dokonać przeszukania całej posesji.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Zauważyli drugiego psa wyglądającego jak chart oraz znaleźli wnyki i inne urządzenia mogące służyć do kłusowania. Mężczyzna przyznał, że psy należą do niego, a jeden z zabezpieczonych przedmiotów – siatka, służyła między innymi do odłowu ryb. Sprzęty zostały zabezpieczone przez policjantów, a psy przekazane pod opiekę zaufanej osoby.

Zgodnie z Ustawą Prawo łowieckie, posiadanie czy hodowanie chartów lub ich mieszańców wymaga zezwolenia. Ponadto gromadzenie, wytwarzanie, przechowywanie urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest karalne grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do roku.

(rpf) jp / Źródło: KWP Kielce

reklama