8.3°C

1/8

Strażacy przez 10 godzin walczyli z pożarem gospodarstwa. Nie żyje jedna osoba.

Napisał  Lis 24, 2019

To była ciężka noc z piątku na sobotę w Glinnie (woj. łódzkie, pow. sieradzki, gm. Warta). Ok. godziny 3.00 w jednym z gospodarstw wybuchł pożar, z którym strażakom z OSP w Warcie przyszło walczyć ponad 10 godzin. Stresu nie wytrzymał 69-letni właściciel gospodarstwa, który niestety zmarł po rozległym zawale serca.

Tuż po godzinie 3 w nocy nasza jednostka została zadysponowana do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Glinno. Działania strażaków były bardzo utrudnione przez gesty dym, dlatego strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych – informują strażacy z jednostki OSP w Warcie.

Na miejscu zdarzenia pracowały liczne siły i środki z gminy Warta oraz JRG Sieradz a także JRG 2 ŁÓDŹ. Udało się uratować 30 sztuk bydła wyprowadzonych na czas z płonącego budynku. Niestety na wskutek stresu spowodowanego pożarem właściciel posesji dostał rozległego zawału serca.

Mimo szybko podjętej reanimacji najpierw przez strażaków, a następnie przez ratowników medycznych z ZRM mężczyzny nie udało się uratować. Strażacy po ponad 10 godzinach zmagań z żywiołem zakończyli swoje działania i powrócili do jednostek.

(rpf) pp / Źródło: Facebook OSP Warta

reklama