23.9°C

1/3

Niemieccy rolnicy jadą ciągnikami na Berlin

Napisał  Lis 24, 2019

Niemieccy rolnicy zmierzają już dziś w kierunku Berlina. Ciągniki ogromnymi kolumnami już w niedzielę zmierzają w kierunku stolicy Niemiec aby wziąć udział w proteście, który odbędzie się tam we wtorek.

– Jutro może się zwolnić tempo przejazdu autostradami w Brandenburgii: tysiące rolników z całych Niemiec swoimi ciągnikami są w drodze do Berlina. We wtorek chcą tam zaprotestować – informuje kanał telewizjny Brandenburg Aktuell.Rolnicy w zachodniej Europie, w tym ci zza naszej zachodniej granicy borykają się z coraz większymi problemami. 

Związki zawodowe rolnicków w Niemczech protestują przeciwko umowie handlowej Unii Europejskiej z krajami Ameryki Południowej zrzeszonymi w organizacji gospodarczej Mercosur. Uważają też, że Unia Europejska, w tym niemiecki rząd niszczą rolnictwo, wmawiając wszystkim, że to walka ze zmianami klimatycznymi.

Blokowanie dróg i przyjazd do stoilcy setek ciągników na pewno utrudni życie mieszkańcom - pytanie czy wpłynie na zmianę polityki Unii Europejskiej i niemieckiego rządu.

Zobacz również: > tutaj < 

(rpf) pp / Źródło: Brandenburg Aktuell

reklama