23.1°C

Moja Wizja Zero: znamy laureatów konkursu fot. KRUS

Moja Wizja Zero: znamy laureatów konkursu

Napisał  Lis 28, 2019

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 27 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie”, podczas której młodym autorom zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży właściwych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie 7 Złotych Zasad Wizji Zero. Tegoroczny konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do młodzieży w wieku 15-24 lata. Udział w nim polegał na przygotowaniu krótkiego filmu pod hasłem „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”. 

Do Konkursu zgłosiły się 72 osoby, zakwalifikowano 60 filmów, z których Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze oraz wyróżniła cztery kolejne prace. Kryteriami wyboru były: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość oraz jakość i walory estetyczne utworu.

Laureatami zostali:

I miejsceKaja Barton, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie),

II miejsceAdam Rybitwa, Zespół Szkół CKR w Karolewie im. Franciszka Kamińskiego (warmińsko-mazurskie),

III miejsceMichał Dudek, Zespół Szkół CKR im. Jana Pawła II w Brzostku (podkarpackie).

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

Maja Wołoszyn – Zespół Szkół CKR w Nowosielcach (podkarpackie),

Patrycja Bieniek – Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej (lubelskie),

Kacper Zajma – Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach (świętokrzyskie),

Wojciech Bartosiak – Zespół Szkół nr 2 w Krasnymstawie (lubelskie).

Działania prewencyjne Kasy kierowane do dzieci i młodzieży mają na celu wykształcenie właściwych zachowań podczas przebywania i pracy w gospodarstwie rolnym, które zaprocentują w przyszłości poprawą bezpieczeństwa oraz zmniejszeniem liczby wypadków w rolnictwie. 

Organizacja Konkursu jest jednym z działań propagujących zainaugurowaną w czerwcu tego roku Strategię Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce. Głównym założeniem strategii jest zmniejszanie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych przez tworzenie lepszych warunków pracy i poprawę zdrowia rolników.

(rpf) jp / Źródło: KRUS

reklama