30.7°C

Rolniczy handel detaliczny: produkty z gwarancją wysokiej jakości fotolia

Rolniczy handel detaliczny: produkty z gwarancją wysokiej jakości

Napisał  Gru 13, 2019

O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności dyskutowali minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, dr hab. Jarosław Dumanowski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prezes Fundacji Szkoła na Widelcu Grzegorz Łapanowski.

- Polacy stali się bogatsi i dzięki temu dokonują bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wspieramy drobnych producentów, co sprawia, że konsument ma wybór i może kupować smaczne i bezpieczne produkty – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister podkreślił również, by w tym przedświątecznym czasie nasze zakupy były bardziej przemyślane: - Nie powinniśmy marnować żywności. To grzech, ale też marnowanie pracy rolników – przypomniał.

Jednym z elementów wspierania małych producentów żywności jest m.in. Rolniczy Handel Detaliczny. Wnioski o dofinansowanie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia. – Drobny producent ręczy za swój produkt, Rolniczy Handel Detaliczny wyklucza anonimowość producentów i sprawia, że do konsumentów trafiają tylko produkty wysokiej jakości – zaznaczył minister. W ramach RHD wprowadzono rozwiązania, które pozwalają rolnikowi na sprzedaż swoich wyrobów do restauracji, sklepów.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

reklama