19.1°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. CBA

CBA: cztery osoby zatrzymane za oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A.

Napisał  Gru 14, 2019

O zatrzymaniach poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie śledztwo dotyczące między innymi oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. na kwotę ponad 87 mln zł przy zawarciu i wykonywaniu umowy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group S.A.

Cztery osoby zostały zatrzymane w tej sprawie przez agentów Biura. Są to osoby związane z działalnością wrocławskiej firmy handlowo-inwestycyjnej, zbywającej akcje African Investment Group S.A. na rzecz ZCH Police S.A. Wśród zatrzymanych znaleźli się były prezes zarządu spółki oraz jej trzej udziałowcy.

- W toku prowadzonych czynności zgromadzono obszerny materiał dowodowy wskazujący na podejrzenie popełnienia oszustwa przy transakcji związanej z zakupem akcji African Investment Group S.A. Wszystko wskazuje na to, że między innymi zawyżono wartość spółki na potrzeby dokonanej transakcji. Wszyscy zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty – informuje CBA.

(rpf) pp / Źródło: CBA

reklama