3.9°C

1/2

Ze złości podpalił 30 bel słomy – teraz odpowie za swoje czyny przed sądem

Napisał  Gru 22, 2019

Do zdarzenia doszło pod koniec października br. ale dopiero teraz zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Młody człowiek nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania, twierdząc, że zrobił to, by rozładować swoje emocje. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce Sławacinku Starym pod koniec października 2019 roku. Dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony tego dnia o pożarze sterty słomy. Niestety w wyniku pożaru spaleniu uległo ponad 30 bel na szkodę mieszkańca gm. Biała Podlaska. Pokrzywdzony oszacował powstałe straty na kwotę ponad 1.3 tys. zł.

Ze wstępnych informacji przekazanych przez straż pożarną wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą może mieć 18-letni mieszkaniec miasta. Młodzieniec  został zatrzymany do wyjaśnienia. 18-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja