8.7°C

1/2

Golub-Dobrzyń: podejrzani o kradzież ciągnika zatrzymani

Napisał  Gru 22, 2019

Policjanci z Golubsko-dobrzyńskiej komendy zatrzymali zatrzymali 27 i 54-latka podejrzanych o dokonanie kradzieży ciągnika z terenu jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno.

Skradzione mienie warte 180 tysięcy złotych zostało odzyskane przez funkcjonariuszy i przekazane prawowitemu właścicielowi, a podejrzani po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Teraz za kradzież ciągnika odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież ciągnika marki John Deere miała miejsce nocą 6 grudnia br. na terenie jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno (woj. kujawsko-pomorskie, pow. golubsko-dobrzyński). Wartość skradzionej maszyny została wyceniona przez pokrzywdzonego na kwotę 180 000 złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zebranych materiałów, ustalili że skradziony ciągnik może znajdować się w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie lipnowskim.

We wtorek 17 grudnia policjanci postanowili zweryfikować tą informację i udali się do wytypowanego gospodarstwa rolnego. Będąc na miejscu potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. W jednym z garaży odnaleźli skradziony ciągnik.

W sprawie tej zatrzymani zostali dwaj podejrzewani o kradzież, w wieku 27 i 54 lat, którzy po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży ciągnika rolniczego.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Golubiu-Dobrzyniu