1/6

Zderzenie dostawczaka z ciągnikiem - butle z gazem przygniotły kabinę

Napisał  Sty 13, 2020

Samochód dostawczy przewożący butle z tlenem i acetylenem zderzył się z ciągnikiem leśnym. Do wypadku doszło prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania. Po zderzeniu przewożone przez auto dostawcze butle z tlenem i acetylenem przewróciły się przygniatając kabinę.

Do wypadku doszło w Okonku na drodze krajowej nr 11 koło Złotowa w Wielkopolsce. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

Przyczyny i przebieg wypadku ustala policja. Po zderzeniu auta dostawczego z ciągnikiem leśnym kabina dostawczaka została przygnieciona przez butle z acetylenem i tlenem, przewożone na przestrzeni ładunkowej.

- Główne działania jednostek Straży Pożarnej związane były z zabezpieczeniem terenu akcji w tym rozpoznaniem ładunku, który był przewożony przez jeden z pojazdów, a stanowiły go butle stalowe z gazami technicznymi. W toku prowadzonych działań nie stwierdzono uszkodzeń, a tym samym rozszczelnienia żadnej z butli. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych oba pojazdy zostały usunięte z drogi krajowej, na której przywrócono pełen ruch - informują strażacy z PSP w Złotowie.

W działaniach brały udział: OSP Okonek, zastępy PSP Złotów, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz służby pomocy drogowej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: KP PSP Złotów

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia