logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.7°C

Uproszczenia dla rzeźni rolniczych

Napisał  Sty 23, 2020

Wkrótce wejdzie w życie rozporządzenie o rzeźniach rolniczych, które umożliwi także rolnikom utrzymującym bydło jego ubój – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z przedstawicielami Federacji Grup i Producentów „Wołowina Polska”.

W trakcie spotkania minister rolnictwa mówił o ułatwieniach w sprzedaży żywności konsumentowi bezpośrednio od rolnika, co jest dobrym sposobem na zwiększenie dochodów rolniczych.

Taką sprzedaż mają ułatwić między innymi uproszczenia dotyczące rzeźni rolniczych: – Wkrótce wejdzie w życie rozporządzenie o rzeźniach rolniczych, które umożliwi także rolnikom utrzymującym bydło jego ubój. W rolniczych rzeźniach będą mogły być ubijane zwierzęta będące własnością tego rolnika, ale także zwierzęta innych utrzymywane w gospodarstwach położonych w tym samym powiecie lub w powiatach sąsiednich – poinformował minister Ardanowski i dodał, że w rozporządzeniu określono specjalne, mniej rygorystyczne wymagania weterynaryjne dotyczące konstrukcji, rozplanowania i wyposażenia pomieszczeń dla rzeźni o małej zdolności produkcyjnej, położonej na terenie gospodarstwa.

Wprowadzenie uproszczonych rozwiązań dla rzeźni rolniczych ma umożliwić powstawanie nowych rzeźni na terenach, na których obecnie one nie funkcjonują.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama