8.7°C

Pijany i z zakazem oraz z kozą i poszukiwanym listem gończym na pokładzie... fot. KPP Sulęcin

Pijany i z zakazem oraz z kozą i poszukiwanym listem gończym na pokładzie...

Napisał  Sty 26, 2020

33-latek, który kierował autem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, mimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego pasażer był poszukiwany, a w bagażniku auta podróżowała Koza...

To była jedna z tych kontroli drogowych, które na długo zapadają w pamięci funkcjonariuszy. Do jednej z nich doszło w niedzielę (19 stycznia) na ul. Skwierzyńskiej w Krzeszycach (woj. lubuskie, pow. sulęciński, gm. Sulęcin)

Patrol sulęcińskiej drogówki zauważył osobowego volkswagena polo. To, co dostrzegli przez tylną szybę pojazdu wprawiło ich w niemałe zdziwienie. W bagażniku znajdowała się… koza. Samo zwierzę wydawało się być spokojne i „przyzwyczajone” do podróżowania, co potwierdził sam kierujący. Zdziwienie mundurowych było jeszcze większe gdy od 33-latka wyczuli alkohol.

Przeprowadzone badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. A to jeszcze nie koniec. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W aucie prócz pasażerki Frani, znajdował się jeszcze 39-latek, który z kolei był osobą poszukiwaną. Mężczyzna, został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego. Kierowca po wykonanych czynnościach został zwolniony, a koza Frania wraz z kluczykami od auta przekazana dla znajomego 33-latka. To jednak nie koniec jego kłopotów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości mimo wcześniejszego wyroku, a także złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) jp / sierż. Klaudia Richter, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie