9.5°C

Ptasia grypa: Hongkong wprowadza ograniczenia importowe dla drobiu z Polski fot. Adobe Stock

Ptasia grypa: Hongkong wprowadza ograniczenia importowe dla drobiu z Polski

Napisał  Lut 08, 2020

Problem ptasiej grypy nadal nie został rozwiązany, tymczasem kolejne kraje wprowadzają ograniczenia importowe dla polskiego drobiu oraz produktów drobiowych.

W związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w stadzie drobiu w powiecie wolsztyńskim w województwie wielkopolskim oraz w powiecie raciborskim w województwie śląskim władze Hongkongu wprowadziły od dnia 4 lutego 2020 r. tymczasowy zakaz importu z powiatów wolsztyńskiego oraz raciborskiego mięsa drobiowego (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

Już wcześniej w związku z potwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w stadzie drobiu w powiecie szamotulskim w województwie wielkopolskim oraz w powiecie iławskim w województwie warmińsko-mazurskim władze Hongkongu wprowadziły od dnia 29 stycznia 2020 r. tymczasowy zakaz importu z powiatów szamotulskiego oraz iławskiego mięsa drobiowego (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

(rpf) pp / Źródło: GIW

reklama