logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

Centralne Targi Rolnicze 2020 - podsumowanie

Napisał  Lut 08, 2020

Już po raz czwarty na terenie centrum targowo-kongresowego Ptak Warsaw Expo, odbyły się Centralne Targi Rolnicze. Pierwszy raz partnerstwo honorowe objęła nad nimi Grupa Kapitałowa ORLEN.

Tegoroczna edycja wydarzenia, podobnie, jak te wcześniejsze rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia, podczas którego głos zabrał minister rolnictwa i rozwoju wsi – Pan Jan Krzysztof Ardanowski.

- Rolnictwo stoi dziś na cywilizacyjnym zakręcie. Musi przyjąć na siebie szereg nowych funkcji. Tendencja, jaka teraz jest na świecie, szczególnie w Unii Europejskiej, to model rolnictwa zrównoważonego. To zmiany, które będą w większym stopniu wpływały pozytywnie na przyrodę i ją chroniły – mówił w swym przemówieniu minister.

Głos na scenie zabrali następnie prezes Ptak Warsaw Expo – Pan Tomasz Szypuła, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych – Pan Wiktor Szmulewicz oraz prezes Orlen Paliwa – Pan Janusz Kogut.

Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście udali się na zwiedzanie stoisk poszczególnych wystawców, gdzie mieli okazję przyjrzeć się i posłuchać o właściwościach, jakie oferują prezentowane produkty.

Nieodłączną częścią wydarzenia jest uroczysta gala konkursu - Złoty Żuraw Rolnictwa. Podczas niej wręczone zostały prestiżowe statuetki dla firm wyłonionych przez jury, których produkty eksponowane na CTR, wyróżniają się na tle pozostałych.

Niebywałym faktem, mającym miejsce na tegorocznej edycji targów, było zawarcie sprzedaży w pierwszych 30 minutach od momentu otwarcia kołowrotów dla zwiedzających. Sprzedaż ta zakontraktowana została na stoisku jednej, z wiodących firm na rynku rolniczym.

Zakończeniem pierwszego dnia był wieczór wystawców, na którym swoje umiejętności wokalne zaprezentowała prawdziwa gwiazda muzyki disco polo – CZADOMAN.

Kolejne dni obfitowały w jeszcze większą ilość przygotowanych przez Organizatora atrakcji. Znalazły się wśród nich konferencje, jak ta, przygotowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów czy panele Centrum Doradztwa Rolniczego, na których poruszane były najistotniejsze dla rolników kwestie.

Wydarzenie podzielone było na sześć stref tematycznych, dzięki temu każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Maszyn Premium, na której prezentowane były nowości, o których niewątpliwie marzy każdy rolnik: CLAAS LEXION 8700, CLAAS AXION 960TT, New Holland T7 – 165 S czy Kubota MGX 115.

Na scenie głównej wręczone zostały nagrody dla finalistów plebiscytu Mistrzowie Agro, którego organizatorem była Polska Press Grupa. Tytuł sołtysa roku 2019 przyznany został Pani Tamarze Kalinowskiej z sołectwa Koziróg Rzeczny, gmina Tłuchowo, województwo kujawsko-pomorskie, dla której zagrał kilka, przyjemnych dla ucha piosenek, lokalny zespół folklorystyczny.

Sportową atrakcją targów były rozgrywane na nich zawody Puchar Polski Agro Strongman, gdzie część z konkurencji, stanowiły te, dedykowane tematyce rolniczej, a więc: przeciąganie 4-tonowego ciągnika oraz przerzucanie opony od traktora o wadze 370 kg.

Najsilniejszy w zawodach okazał się faworyt Robert Cyrwus, dla którego był to pierwszy start w tym roku. Góral z Nowego Targu na zawody przyjechał ze swoimi największymi kibicami - żoną i córką.

Razem z Cyrwusem na podium stanęli Konrad Karwat oraz Michał Kopacki, którzy już za miesiąc będą w Ohio reprezentować Polskę prestiżowych zawodach Arnold Classic Amateur USA 2020.

Największymi pechowcami okazali się Dariusz Wejer oraz Mariusz Dorawa, którzy doznali kontuzji nogi i nie mogli dokończyć zmagań.

IV edycję Centralnych Targów Rolniczych to według informacji podanych przez organizatora, odwiedziło 31 587 osób. Przyszłoroczna edycji CTR, odbędzie się w dniach 28-30 stycznia 2021 roku.

(rpf) pp / informacja prasowa

reklama