logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Terminy i limity zwrotu za paliwo rolnicze fotolia

Terminy i limity zwrotu za paliwo rolnicze

Napisał  Lut 09, 2020

Aby uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, każdy producent rolny powinien zbierać faktury VAT potwierdzające zakup.

Faktury lub ich kopie muszą należy dołączyć do wniosku o zwrot podatku akcyzowego.

Limity zwrotu
Limit zwrotu podatku w 2020 r. wynosi 100,00 zł pomnożone przez ilość hektarów użytków rolnych oraz 30,00 zł pomnożone przez średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Terminy
- Od 3 lutego do 2 marca 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

- Od 3 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójt burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
- Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie.
- Od 1 do 30 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Wypłata zostanie zrealizowana w postaci gotówki w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

reklama