22.7°C

1/6

Szeroka oferta na szóstej edycji wystawy MAZURSKIE AGRO SHOW

Napisał  Lut 09, 2020

Mazurskie AGRO SHOW to największa w północno-wschodniej Polsce wystawa rolnicza, którą odwiedzają osoby zajmujące się produkcją rolną z całego regionu. Organizatorem imprezy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR).

Tegoroczną, szóstą już edycję wystawy, również odwiedzają licznie zainteresowani nowościami oraz ofertą firm z zakresu szeroko rozumianego rolnictwa.

Mazurskie Agro Show to nie jedyna impreza w portfolio organizatora, który co roku od ponad 20 lat organizuje flagową imprezę AGRO SHOW w Bednarach (Wielkopolska) oraz od 18 lat Zielone AGRO SHOW w Ułężu (woj. lubelskie).

Największe marki takie jak Claas, John Deere, Valtra, Fendt, Massey Ferguson, New Holland, Samasz, Syngenta, 365FarmNet oraz wiele firm oferujących maszyny, produkty i usługi dla każdego rolnika można spotkać w ten weekend (8-9 lutego 2020 roku) na terenie targowym Expo Mazury w Ostródzie.

Claas zaprezentował m.in. ciągnik Axion 960 Terra Trac - jedyny ciągnik półgąsienicowy z pełną amortyzacją. Za sprawą modeli AXION 960 TERRA TRAC (445 KM / 327 kW) i AXION 930 TERRA TRAC (355 KM / 261 kW), CLAAS prezentuje pierwsze ciągniki półgąsienicowe z pełną amortyzacją.

Kluczową innowacją jest integracja amortyzowanego napędu TERRA TRAC. Bazuje on na technologii znanej z kombajnów zbożowych CLAAS, w których jest stosowany od ponad 20 lat. Koncepcja ciągników półgąsienicowych z systemem TERRA TRAC zapewnia dużą wszechstronność.

Na stoisku firmy Claas spore zainteresowanie wzbudzała również technologia kondycjonowania kukurydzy na kiszonkę znana pod marką SHREDLAGE®, która powoduje intensywny rozpad materiału i wielokrotnie zwiększa powierzchnię sieczki. Co ma wpływ na poprawienie struktury kiszonki w żwaczu krowy.John Deere zaprezentował najnowszy opryskiwacz samojezdny 4150i, jest to następca wersji 4050. Opryskiwacz samojezdny 4750i to przede wszystkim możliwość konfiguracji kabiny w dwóch wersjach wyposażeniowych – premium oraz de lux. Jest też nowy joystik sterowniczy w kabinie CommandArm oraz dostępność nowego systemu opryskowego ExactApply.

Na stoisku 365FarmNet można było zapoznać się z pełną ofertą oprogramowania oraz aplikacji do prowadzenia cyfrowej dokumentacji pracy w gospodarstwie, m.in. 365Pocket. Zainteresowanie najmłodszych wzbudzała jak zwykle makieta gospodarstwa rolnego ze zdalnie sterowanymi ciągnikami rolniczymi.

Ideą Mazurskiego Agro Show od samego początku było wykreowanie nowoczesnego wydarzenia branżowego dla rolników mieszkających i pracujących w tej części kraju. Województwo warmińsko-mazurskie oraz sąsiadujące z nim regiony to nie tylko zielone płuca Polski, ale też teren o ogromnym potencjale rolniczym, słynący z wysokiej jakości produkcji. Jak widać ta formuła może liczyć na zainteresowanie rolników z północno-wschodniej Polski.

Celem organizatora było, by rolnicy z tej części kraju cyklicznie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży i dzięki temu podnosili jakość i wydajność swoich gospodarstw.

Z drugiej strony Mazurskie AGRO SHOW daje możliwość zaprezentowania się regionalnym dystrybutorom reprezentującym wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. Pięć dotychczasowych edycji Mazurskiego AGRO SHOW potwierdziło, że istniała ogromna potrzeba wykreowania w tym regionie wielkiego cyklicznego branżowego wydarzenia, które jest nie tylko okazją do zawierania umów biznesowych, ale też platformą wymiany wiedzy i doświadczeń.

Świadczy o tym rosnące co roku grono wystawców oraz liczba odwiedzających. Impreza stała się punktem obowiązkowym w kalendarzach producentów i wystawców, a wielu rolników, odlicza od początku roku dni do kolejnej edycji tej wystawy.

W imprezie wzięło udział ponad 250 firm. To nie tylko producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ale także producenci nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin oraz inne firmy z szeroko pojętej branży rolniczej. Mazurskie AGRO SHOW odbywa się zimą i co roku otwiera sezon wystaw rolniczych. Impreza odbywa się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Expo Mazury, w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej 55, a wczesny termin wystawy pozwala, by rolnicy z uwagą zapoznali się z ofertami dealerów maszyn, a ewentualnych zakupów dokonali jeszcze przed rozpoczęciem prac polowych.

(rtr) pp

reklama