logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Kolejna szkoła rolnicza przejęta przez Ministerstwo Rolnictwa fot. ZS Oleszyce

Kolejna szkoła rolnicza przejęta przez Ministerstwo Rolnictwa

Napisał  Lut 14, 2020

Szkoła rolnicza w Oleszycach na Podkarpaciu będzie czwartą szkołą resortową w tym województwie. Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek i wicestarosta lubaczowski Paweł Głaz zawarli Porozumienie dotyczące przekazania tej placówki do prowadzenia przez MRiRW.

Podczas spotkania minister Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że kolejna przejmowana, samorządowa szkoła rolnicza aktywnie włączy się w proces przygotowania kadr na potrzeby sektora rolno-spożywczego. Szkoła stanie się elementem istniejącego systemu wiedzy rolniczej, współtworzonego obecnie przez resortowe szkoły rolnicze i instytucje działające na rzecz wdrażania nowoczesnych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

Szef resortu rolnictwa zwrócił także uwagę na potencjał kadrowo-dydaktyczny szkoły i różnorodne jej doświadczenia w obszarze kształcenia rolniczego. Minister przyznał, że będzie to bardzo przydatne i w bliskiej perspektywie z pewnością przyniesie wymierne korzyści edukacji rolniczej.

Zawarte Porozumienie jest odpowiedzią Ministra Rolnictwa na zgłoszoną w 2019 r. propozycję Powiatu Lubaczowskiego odnośnie przekazania tej szkoły. W związku z tym od 1 stycznia 2021 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanie się dla tej szkoły organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny. W ten sposób placówka dołączy do krajowej sieci szkół resortowych, a na terenie województwa podkarpackiego będzie już czwartą szkołą prowadzoną przez MRiRW.

Długoletnia tradycja funkcjonowania szkół rolniczych – pozostających pod opieką i nadzorem MRiRW – powoduje, że obok roli edukacyjnej, spełniają one także ważną funkcję środowiskową i społeczną. Często są miejscem różnego rodzaju inicjatyw kulturalno-oświatowych oraz wydarzeń o charakterze patriotycznym, w których uczestniczy społeczność lokalna.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama