18°C

1/3

Grupa Orlen napędza polskie rolnictwo

Napisał  Lut 15, 2020

Grupa ORLEN objęła honorowym patronatem tegoroczną edycję Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie. Każda impreza targowo-wystawiennicza dedykowana rolnikom jest okazją do zapoznania się między innymi z aktualną ofertą maszyn rolniczych i materiałów niezbędnych do produkcji rolnej.

Maszyny te do niezawodnego, wydajnego i wieloletniego funkcjonowania potrzebują wysokiej jakości środków smarnych, płynów eksploatacyjnych, olejów oraz oczywiście paliwa. Wszystkie te produkty ma w swoim portfolio Grupy Kapitałowa Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. wraz z wchodzącymi w jej skład spółkami: Orlen Oil, Orlen Paliwa a także Solino i Anwil.

Wizyta na stoisku była okazją do zapoznania się z ofertą Grupy Orlen między innymi Orlen Oil, który jest producentem wysokiej jakości olejów Orlen Platinum, dedykowanych do nowoczesnych maszyn rolniczych. To również płyny eksploatacyjne, gaz płynny oraz paliwa oferowane przez Orlen Paliwa, a także oferta Solino oferującą rolnikom sól paszową. Tę bogatą ofertę dopełnia Anwil zapewniający wysokiej jakości nawozy azotowe.

Marka Orlen jest bardzo dobrze znana w Polsce, jest też postrzegana jako „marka narodowa”, jej stacje benzynowe funkcjonują również poza granicami Polski, gdzie jest ich ponad 1700. Łącznie w Europie jest to sieć 2,8 tys. stacji benzynowych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie, co daje PKN Orlen ósmą pozycję na Starym Kontynencie. 

Orlen Oil zajmuje się kompleksowo produkcją i dystrybucją środków smarnych.
Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje najwyższej jakości oleje dla motoryzacji – PLATINUM oraz dla rolnictwa PLATINUM AGRO, szeroką gamę olejów dla motoryzacji ORLEN OIL, oleje do silników samochodów ciężarowych i autobusów, oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa AGRO, oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu, oleje przemysłowe (hydrauliczne, sprężarkowe, przekładniowe, hartownicze), oleje technologiczne (emulgujące, antyadhezyjne, obróbcze), smary plastyczne, płyny eksploatacyjne, kosmetyki Platinum IMPACT i chemię samochodową oraz rozpuszczalniki.

Orlen Paliwa ma w ofercie benzynę bezołowiową, olej napędowy oraz autogaz, a także energię elektryczną. Jest też oferta przygotowana specjalnie dla gospodarstw rolnych, które zużywają miesięcznie co najmniej 3 metry sześcienne oleju napędowego.

Korzystając z tej opcji gospodarstwo otrzymuje dwu-płaszczowy zbiornik o pojemności 5000 litrów na okres obowiązywania umowy, z corocznym przeglądem zbiornika i instalacji oraz serwisem technicznym w przypadku awarii.

Solino ma m.in. ofertę dedykowaną dla gospodarstw rolnych. Jest to sól paszowa jest wykorzystywana w procesie produkcji pasz oraz mieszanek paszowych. Zawarte w niej minerały w połączeniu z roślinami paszowymi stanowią idealnie przyswajalną, wysoko mineralizowaną paszę dla zwierząt. Sól paszowa jest niezbędnym elementem uzupełniającym dietę zwierząt hodowlanych. Sól paszowa wpływa pozytywnie na przyswajanie potasu, magnezu i wapnia przez zwierzęta ją spożywającą.

Anwil oferuje m.in. nawozy azotowe, nawozy azotowe – saletrę amonową i saletrzak (CANWIL S oraz CANWIL z magnezem) – gwarantujące wysoką efektywność plonów i ekologiczne bezpieczeństwo. Wszystkie produkty Anwil posiadają certyfikat najwyższej jakości Q nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i spełniają wymagania Rozporządzenia (WE) NR 2003/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 października 2003 roku.

Spółka uczestniczy w programie „Opieka nad Produktem”, realizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Nawozów EFMA. Wymagania Programu są znacznie bardziej rygorystyczne niż istniejące uwarunkowania prawne, zobowiązując producentów nawozów do tego, by ich produkty na każdym etapie łańcucha wartości - od pozyskiwania surowców po końcowe zastosowanie nawozu – były nieszkodliwe dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska naturalnego.

(rpf) pp

reklama