17.6°C

Milionowe straty po nocnym pożarze u dealera maszyn rolniczych fot. zrzut z YouTube www.lublin112.pl

Milionowe straty po nocnym pożarze u dealera maszyn rolniczych

Napisał  Lut 18, 2020

Pożar, który wybuchł w nocy na terenie firmy sprzedającej maszyny rolnicze spowodował wielomilionowe straty. Spłonęła cała hala wraz ze znajdującym się w środku sprzętem rolniczym. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Do zdarzenia doszło poniedziałek po godzinie 23.00 w Kazimierzówce w gminie Głusk na Lubelszczyźnie. Ogień pojawił się na terenie firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem ciągników rolniczych oraz kombajnów. Świadkowie zdarzenia – mieszkający w sąsiedztwie firmy ludzie usłyszeli hałas dochodzący z zewnątrz. Kiedy wyszli sprawdzić co się dzieje, zauważyli wydobywające się z budynku płomienie.

Natychmiast o wszystkim została zaalarmowana straż pożarna.Jak relacjonuje portal lublin112, pożar hali rozwinął się błyskawicznie, po chwili zawalił się dach budynku. Strażacy oprócz gaszenia hali, ratowali ciągniki stojące w pobliżu hali. Bronili również znajdujący się tuż obok budynek biurowo-wystawienniczy, nie dopuszczając, aby przeniosły się na niego płomienie. Sytuacja została opanowana dopiero po północy. Kolejne godziny trwało dogaszanie pożaru oraz rozbiórka częściowo zawalonej hali.

W akcji gaśniczej uczestniczyło piętnaście zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika oraz okolicznych miejscowości. Działania zabezpieczali policjanci. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat, które wstępnie określa się na kilka milionów.

(rpf) jp / Źródło: www.lublin112.pl

reklama