logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
Komisarz Wojciechowski: W budżecie UE musi być więcej pieniędzy na rolnictwo fotolia

Komisarz Wojciechowski: W budżecie UE musi być więcej pieniędzy na rolnictwo

Napisał  Mar 09, 2020

Podczas spotkania z członkami Komisji AGRI w Parlamencie Europejskim komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zaznaczył, iż będzie starał się o zwiększenie środków na Wspólną Politykę Rolną.

Dnia 3 marca 2020 r. członkowie Komisji AGRI należący do grupy EKR w Parlamencie Europejskim spotkali się z komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim, aby wymienić poglądy w zakresie tematów aktualnych dla rolnictwa europejskiego i dla poszczególnych państw członkowskich. Posłowie poruszyli między innymi tematy związane z inteligentnym rolnictwem, budżetem WPR oraz nową strategią Komisji „od pola do stołu”.

Komisarzowi zadano m.in. pytania czy w związku z nowymi wymaganiami klimatycznymi przewidywanymi przez Nowy Zielony Ład i strategię „Od Pola do Stołu” Komisja dokona rewizji budżetu przedstawionego przez poprzednią Komisję w 2018 roku oraz jaka jest relacja między polityką spójności a Wspólną Polityką Rolną i czy fundusze z polityki spójności nie powinny w większym stopniu partycypować w rozwoju obszarów wiejskich.

Wojciechowski zapewnił, iż współpracuje z komisarzem do spraw spójności i reform, aby polityka spójności w większym stopniu wspierała obszary wiejskie i żeby finansowanie pewnych kategorii wydatków (jak np. wsparcie na zaprzestanie działalności rolniczej) było pokrywane ze środków na politykę spójności zamiast ze środków na WPR.

Na wniosek posła Jurgiela komisarz zadeklarował przedstawienie na Komisji AGRI tematu dotyczącego programu rozwoju obszarów wiejskich ze środków europejskich na lata 2021-2027 ze szczególnym uwzględnieniem polityki spójności.

(rpf) jp / Źródło: komunikat prasowy PE

reklama