-1.9°C

reklama
reklama
Koronawirus: Sytuacja w Chinach powoli wraca do normy fot. Paweł Pąk

Koronawirus: Sytuacja w Chinach powoli wraca do normy

Napisał  Mar 14, 2020

Sytuacja związana z dostawą pasz, logistyką żywca i mięsa drobiowego, a także z transportem piskląt jednodniowych, która była zakłócona przez epidemię koronawirusa, normalizuje się – poinformował chiński minister rolnictwa.

Jednocześnie ministerstwo rolnictwa zapowiedziało dalsze podejmowanie wszelkich, nawet – jak to określono - „niekonwencjonalnych” działań, aby drobiarstwo mogło zrealizować wszystkie wyznaczone przez chiński rząd cele na ten rok (chodzi przede wszystkim o wskaźniki wzrostu produkcji).

W pomoc dla producentów drobiu i zakładów drobiarskich mają włączyć się także władze lokalne. Przy okazji chińscy urzędnicy zdecydowali również o ponownym otwarciu bardzo popularnych w tym kraju targów żywego drobiu. Zakładamy, że zapowiedzi chińskich władz mają doprowadzić do uspokojenia sytuacji na rynku wewnętrznym poprzez zahamowanie presji na wzrost cen drobiu.

Sądzimy także, że Chiny chcą ułatwić podmiotom importującym mięso drobiowe negocjacje z dostawcami zagranicznymi, którzy po wybuchu epidemii koronawirusa, w obliczu wypadnięcia kilku krajów z chińskiego rynku ze względu na grypę ptaków, znacząco podnieśli ceny.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia