logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

10.6°C

Kolejna szkoła pod nadzorem MRiRW fot. Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu

Kolejna szkoła pod nadzorem MRiRW

Napisał  Mar 18, 2020

Kolejna placówka szkolna dołączyła do sieci szkół resortowych. Oznacza to, że z początkiem przyszłego roku minister rolnictwa i rozwoju wsi stanie się dla tej szkoły organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny.

Sieć szkół pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa rozszerza się o Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu w województwie kujawsko-pomorskim. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz starosta rypiński Jarosław Sochacki i wicestarosta rypiński Piotr Czarnecki, zawarli porozumienie dotyczące przekazania tej placówki pod nadzór MRiRW.

Propozycja przekazania placówki była zgłoszona w 2019 roku przez władze powiatu rypińskiego. Obecnie sieć szkół rolniczych w Polsce liczy 54. placówki.

Przejmowana szkoła rolnicza powinna aktywnie włączyć się w działania z zakresu edukacji oraz we wdrażanie wiedzy na obszarach wiejskich. Poprzez dostęp do różnych form kształcenia ustawicznego, stworzy rolnikom i innym mieszkańcom wsi realną szansę podwyższania kwalifikacji zawodowych.

Szkoły rolnicze odgrywają istotną rolę we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w sektorze rolno-spożywczym, polegających na zastosowaniu nowoczesnych technik i technologii, mogą posłużyć również do odpowiedniego transferu nowoczesnej wiedzy poprzez udostępnianie i wykorzystywanie zasobów naukowych, a także mają wpływ na uświadomienie roli i znaczenia wiedzy koniecznej do prowadzenia produkcji żywności o wysokiej jakości.

Szkoły rolnicze pozostające pod opieką i nadzorem MRiRW obok roli edukacyjnej spełniają także ważną funkcję środowiskową i społeczną, często są miejscem różnego rodzaju inicjatyw kulturalno-oświatowych oraz wydarzeń o charakterze patriotycznym, w których uczestniczy społeczność lokalna.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama