logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.4°C

1/2

Ciągnik złamany na pół po kolizji z osobówką

Napisał  Mar 19, 2020

Do groźnego zdarzenia doszło 17 marca 2020 roku na drodze wojewódzkiej nr 450 w Mirkowie (woj. łódzkie, gm. Wieruszów), przed godziną 10.00 samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że 16-letni mieszkaniec gminy Wieruszów kierujący ciągnikiem rolniczym ursus C 330, nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się prawidłowo Citroenem Berlingo.

Autem osobowym w chwili kolizji kierował 19-letni mieszkaniec powiatru wieruszowskiego. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy w nim uczestniczące.

Policjanci ustalili również, że kierujący ursusem nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym i wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Małoletni kierowca ursusa, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(rpf) pp / Źródło: KPP Wieruszów

reklama