18.7°C

1/2

Traktorzysta ciężko ranny po zderzeniu ciągnika z osobówką

Napisał  Mar 26, 2020

Do groźnego zderzenia samochodu osobowego marki Audi z ciągnikiem rolniczym marki Ursus doszło 24 marca 2020 roku na drodze wojewódzkiej nr 808 w kierunku Wojcieszkowa.

Pokrzywdzony mężczyzna z ciągnika doznał poważnych urazów, z miejsca wypadku został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

We wtorek po godzinie 12.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 808. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym i potrzebna jest pomoc medyczna.

Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że jeden z uczestników wypadku - kierujący ciągnikiem marki Ursus 55-latek z gminy Wojcieszków - z poważnymi urazami został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że kierujący samochodem marki Audi 25-latek z powiatu lubartowskiego, jadąc drogą w kierunku Wojcieszkowa nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego. Siła uderzenia była tak duża, że urwane tylne koło ursusa upadło kilkanaście metrów od pojazdu.Kierujący osobówką i jego 24-letnia pasażerka również z miejsca wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że nie doznali oni groźnych urazów. Mundurowi ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Teraz policjanci będą prowadzili dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

(rpf) pp / KPP Łuków

reklama