logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

10.6°C

Rybactwo i Morze: Nabór wniosków na „Różnicowanie i nowe formy dochodów"

Napisał  Mar 29, 2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o dofinansowanie w zakresie działania „Różnicowanie i nowe formy dochodów”. Na co można składać wnioski?

Wnioski o dofinansowanie w ramach naboru można składać na realizację operacji przyczyniających się do różnicowania dochodu rybaków przez rozwój działalności uzupełniającej, w tym inwestycji na statku, turystyki wędkarskiej, restauracji, usług środowiskowych dotyczących rybołówstwa oraz działań edukacyjnych związanych z połowami.Wniosek może złożyć armator statku rybackiego, przy użyciu którego jest wykonywane rybołówstwo komercyjne albo posiadacz rybackich narzędzi i urządzeń połowowych używanych do połowu ryb w obwodzie rybackim zgodnie z przepisami o rybactwie śródlądowym.Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w terminie od 14 kwietnia do 13 maja 2020 r. 

Limit środków finansowych, do którego ARiMR może przyznać pomoc w ramach całego naboru wynosi 25 000 000 złotych.

Kryteria wyboru operacji

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów wyboru:
1. całkowita wartość dofinansowania ze środków EFMR wynosi:
a. nie więcej niż 50 000 euro – 5 pkt,
b. powyżej 50 000 euro – 3 pkt;
2. operacja będzie realizowana w gminach należących do powiatów, w których bezrobocie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w roku poprzedzającym rok podania do publicznej wiadomości ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach niniejszego działania, jest:
a. powyżej średniej krajowej – 3 pkt,
b. poniżej średniej krajowej lub na poziomie średniej – 1 pkt;
3. dodatkowo 5 pkt przyznaje się, jeżeli wnioskodawca wykonuje łodziowe rybołówstwo przybrzeżne albo rybactwo śródlądowe, przy użyciu statku rybackiego o długości całkowitej poniżej 12 m.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej ARiMR.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

reklama