logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.3°C

Prezydent apeluje o jak najszybsze wypłaty suszowego fot. Prezydent.pl / Grzegorz Jakubowski / KPRP

Prezydent apeluje o jak najszybsze wypłaty suszowego

Napisał  Kwi 22, 2020

Podczas dzisiejszej konferencji prezydent Andrzej Duda zaapelował do premiera i ministra finansów o jak najszybsze wypłaty odszkodowań związanych ze stratami spowodowanymi suszą za ubiegły rok.

Od rolników zależy bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Tymczasem wielu rolników do dziś nie otrzymało jeszcze odszkodowań z tytułu szkód w uprawach wyrządzonych przez suszę w roku ubiegłym. Widać to chociażby po naszym portalowym forum, na którym bardzo często pada pytanie „Kto otrzymał suszowe za ubiegły rok?”. Podczas konferencji prasowej o jak najszybszą wypłatę suszowego zaapelował do premiera oraz ministra finansów prezydent Andrzej Duda.

Dotychczasowa tegoroczna aura oraz prognozy na najbliższy czas nie napawają optymizmem. Brak opadów tak potrzebnych o tej porze roku dla prawidłowego wzrostu roślin już teraz, w kwietniu, może być zapowiedzią jeszcze trudniejszego sezonu rolniczego niż ten, który mieliśmy w ubiegłym roku. Pomimo w miarę dobrej kondycji ozimin, zasiewy kukurydzy, na które nadszedł czas, w obecnych warunkach pogodowych mogą zwyczajnie nie przetrwać.

Rolnicy martwią się, prezydent jednak spogląda w przyszłość z optymizmem i życzy rolnikom, aby tegoroczne deszcze majowe były na tyle obfite, by umożliwiły spokojne wzrastanie, a następnie zebranie plonów. - Mam nadzieję, że pomimo kryzysu związanego z koronawirusem, będzie to dla polskich rolników kolejny dobry rok, w którym będziemy mogli spotkać się w radosnym czasie dożynkowym podsumowującym rok pracy na roli i będziemy mogli nazwać go rokiem udanym – powiedział podczas konferencji Andrzej Duda.

(rpf) jp

reklama