19.1°C

Policjanci odzyskali ciągnik o wartości ponad 1 mln złotych fot. KMP Wołomin

Policjanci odzyskali ciągnik o wartości ponad 1 mln złotych

Napisał  Maj 07, 2020

Specjalistyczny ciągnik rolniczy marki Valtra o wartoci 1,1 miliona złotych wraz z osprzętem do plantowania użytków leśnych odzyskali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. Maszyna została skradziona w nocy z 2 na 3 maja w rejonie przejazdu kolejowego w miejscowości Wola Rasztowska (woj. mazowieckie, powiat Wołomiński, gmina Klembów). Pojazd po oględzinach już trafił do właściciela.

Zadaniem policjantów nadal pracujących nad sprawą jest teraz nie tylko ustalenie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lecz również odzyskanie skradzionych z ciągnika przedmiotów, których wartość została oszacowana na kwotę 50 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu 3 maja w godzinach porannych otrzymali zgłoszenie o kradzieży w nocy z miejscowości Wola Rasztowska w rejonie przejazdu kolejowego specjalistycznego ciągnika rolniczego Valtra wraz z osprzętem do plantowania użytków leśnych. Właściciel maszyny, jej wartość oszacował na kwotę 1,1 miliona złotych.

Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam zauważyli wyraźne ślady opon ciągnika rolniczego, które wiodły wzdłuż torów kolejowych w kierunku Tłuszcza. Policjanci idąc tym tropem w miejscowości Krusze na łące, za krzakami ujawnili skradziony pojazd.

Powiadomiony o tym fakcie właściciel przyjechał na miejsce, gdzie stwierdził, że z ciągnika skradziono wyciągarkę, narzędzia, osłonę kabiny i przedniej zabudowy, dodatkowo uszkodzony został wałek przeniesienia napędu, zamek, stacyjka i instalacja elektryczna. Wartość tych strat została wyceniona na kwotę blisko 50 tys. złotych.

(rpf) pp / Źródło: KMP Wołomin

reklama