24.5°C

1/2

Szajka młodocianych złodziei rozbita - skradli m.in. ciągnik rolniczy

Napisał  Maj 21, 2020

Przez okres okołu sześciu miesięcy trzech nastolatków z gminy Raciechowice dopuściło się serii włamań i kradzieży na terenie powiatów: myślenickiego, wielickiego i limanowskiego.

Ich łupem oprócz ciągnika rolniczego padały motocykle, quady, samochód osobowy, sprzęt gospodarstwa domowego i elektronika. Zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Dobczycach przyznali się do przedstawionych im zarzutów.

Początkiem tej historii było zdemaskowanie złodziei ciągnika rolniczego, skradzionego 4 maja w gminie Raciechowice.  Intensywne działania policjantów dobczyckiego komisariatu

Skutkowało zatrzymaniem rankiem 13 maja trójki młodych przestępców. Najstarszy z szajki ma 19 lat, dwóch pozostałych po 18. O tej sprawie pisaliśmy wczoraj.

W toku dalszych przesłuchań - zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia - okazało się, że już wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw.  Rozwiązano sprawy  zagadkowych kradzieży z ostatnich miesięcy.  Policjanci ustalili, że nastoletni złodzieje już od pół roku działali na terenie powiatów: myślenickiego, wielickiego i limanowskiego.

Zanim skradli traktor, na swoim koncie mieli już wiele włamań i kradzieży. Mężczyźni włamywali się głównie do domków letniskowych i blaszaków. Kradli również paliwo z samochodów ciężarowych i koparek. Niektóre ze skradzionych przedmiotów, jak samochód terenowy suzuki, znalazły już nowych nabywców, jednak policjanci odnaleźli je i będą zwracać prawowitym właścicielom. Łączna wartość skradzionego mienia to niemal 50 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za kradzieże z włamaniem grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(rpf) pp / Źródło: KPP Myślenice

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia

 
Sprężarka
Sprężarka
1000 PLN
test
test
10000 PLN