20°C

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy Ferguson z 1957 roku fot. KPP Międzychód

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy Ferguson z 1957 roku

Napisał  Maj 24, 2020

Nocą z 17 na 18 maja br. policjanci z Międzychodu (Wielkopolska) zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy dwa tygodnie wcześniej włamali się na posesję w miejscowości Lewice, (gm. Międzychód). Rabusie ukradli narzędzia elektryczne oraz odrestaurowany z 1957 roku ciągnik rolniczy.

O kradzieży z włamaniem do garażu w Lewicach funkcjonariusze z Międzychodu zostali powiadomieni 9 maja 2020 roku. Złodzieje oprócz sprzętu elektronicznego oraz różnego rodzaju narzędzi elektrycznych ukradli ciągnik rolniczy marki Ferguson, który został wyprodukowany w 1957 roku. Właściciel pojazdu wcześniej wyremontował pojazd.

Sprawę prowadzili policjanci z wydziału kryminalnego międzychodzkiej komendy, a informację o włamaniu przekazano również do sąsiednich jednostek Policji.

W kilku kolejnych dniach pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśnili zagadkę oraz odzyskali skradziony ciągnik, który został zlokalizowany w lesie koło Międzyrzecza, zatrzymano również dwie osoby.

Pierwsza z nich to 29-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a druga to 21-letni mieszkaniec Międzychodu. Oboje zaplanowali i dokonali włamania w Lewicach.

W poniedziałek, w międzychodzkiej komendzie śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali także część skradzionych narzędzi. Wyjaśniają gdzie są pozostałe.

Ciągnik, którym włamywacze wyjechali z garażu, a potem, go schowali, miał być wisienką na torcie, a okazał się gwoździem do przysłowiowej trumny – informuje KPP w Międzychodzie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Międzychód

reklama