-0.2°C

reklama
reklama

Polskie jaja po raz pierwszy trafiły na azjatycki rynek

Napisał  Cze 09, 2020

W ubiegły piątek, 5 czerwca, pierwszy transport jaj konsumpcyjnych z Polski dotarł do Singapuru. Jaja z Polski po raz pierwszy trafiły na azjatycki rynek.

Przyjęcie towaru w siedzibie firmy importującej miało uroczysty charakter w obecności przedstawicieli administracji, między innymi, z udziałem Ministra Handlu i Przemysłu oraz Ambasadora RP w Singapurze. Jaja będą sprzedawane do restauracji i sklepów detalicznych.

Do tej pory jedenaście krajów miało możliwość sprzedaży na azjatycki rynek: Australia, Dania, Japonia, Malezja, Nowa Zelandia, Hiszpania, Szwecja, Korea Południowa, Tajlandia, Stany Zjednoczone i Ukraina. Singapurskie władze z zadowoleniem odniosły się do rozpoczęcia współpracy z polskimi eksportami jaj. W najbliższych tygodniach oczekują również dostaw mrożonego kurczaka z Polski. Rozszerzenie współpracy z polskimi producentami jest elementem strategii dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w żywność przez Singapur, aby zapobiegać gwałtownym odchyleniom w łańcuchu dostaw i wahaniom cen.

(rpf) pp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia