19.8°C

Nietrzeźwy traktorzysta wylądował w rowie fot. Lubelska Policja

Nietrzeźwy traktorzysta wylądował w rowie

Napisał  Cze 26, 2020

69-letni traktorzysta z gminy Wojsławice (woj. lubelskie, pow. chełmski), który kierował ciągnikiem rolniczym, miał aż 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zapewne to alkohol sprawił, że w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie doszło do przewrócenia się ciągnika.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Ursus 69-latek stracił nad nim panowanie, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu. Miał szczęście nie odnosząc poważniejszych obrażeń, karetką pogotowia przewieziono go do szpitala.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie rozsądku na drodze.

Wraz z policjantami apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja

reklama