logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.8°C

Minister rolnictwa zachęca do jedzenia polskich owoców fot. MRiRW

Minister rolnictwa zachęca do jedzenia polskich owoców

Napisał  Lip 02, 2020

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce” odbyła się konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. 

Konferencja odbyła się 1 lipca, na który przypada Międzynarodowy Dzień Owoców. Celem organizatorów konferencji jest ukazanie walorów świeżych polskich superowoców. Promują oni również współpracę i walory codziennej konsumpcji. Uczestniczą w tej współpracy plantatorzy owoców jagodowych: truskawki, jagody kamczackiej, maliny, agrestu, borówki wysokiej, porzeczki czerwonej i czarnej, jeżyny, aronii i mini-kiwi.

Uczestniczący w konferencji minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił o konieczności wyeliminowania z rynku nieuczciwych producentów i pośredników, którzy fałszują polską żywność: - Nie chodzi tylko o oszustwa co do jakości, ale także aby wyeliminować fałszowane produkty, włożone w polskie opakowania. My nie mamy się czego wstydzić. Mamy znakomite produkty, również te owoce, które tu dziś prezentujemy. Każdy powinien codziennie zjeść garść owoców, których mamy bogactwo od wiosny do jesieni. A zimą przetwory.

Minister rolnictwa wspomniał również o Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, która z dniem 1 lipca br. przejęła zadania Inspekcji Handlowej w zakresie kontroli artykułów żywnościowych i zajmie się kompleksowo kontrolą jakości żywności w obrocie i handlu.

Badania wyraźnie pokazują, że Polacy spożywają zbyt mało warzyw i owoców – podkreślił prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witold Boguta. Zwrócił przy tym uwagę, że środki pochodzące z Funduszy Promocji pozwalają na prowadzenie takich właśnie kampanii, które promują nasze wyśmienite owoce i zachęcają do większego ich spożywania z korzyścią dla naszego zdrowia.

(rpf) mp / Źródło: MRiRW

reklama