21,8°C

reklama
reklama
Tragiczny wypadek w gospodarstwie rolnym - nie żyje 41-letni mężczyzna fot. KPP Radziejów

Tragiczny wypadek w gospodarstwie rolnym - nie żyje 41-letni mężczyzna

Napisał  Lip 03, 2020

41-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez element prasy rolniczej podczas przeprowadzania naprawy maszyny. Do wypadku doszło w jednej z miejscowości w gm. Dobre (pow. radziejowski, woj. kujawsko-pomorskie).

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce drugiego lipca 2020 roku około południa, w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Dobre. Policjanci wstępnie ustalili, że 41-letni mężczyzna został przyciśnięty elementem prasy do rolowania słomy. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora.

W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Okres lata i jesieni to czas wzmożonych prac w gospodarstwach rolnych. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem urazów i wypadków, niektórych bardzo tragicznych, zakończonych śmiercią lub kalectwem.

>>> Zobacz również >>> Ciągnik rolniczy staranowany przez pociąg <<<

W gospodarstwie trzeba zwracać szczególna uwagę na dzieci, które bardzo często stają się ofiarami różnych wypadków. Pamiętajmy aby maszyny rolnicze obsługiwały wyłącznie dorosłe osoby. Przy pracy pras, kombajnów, kosiarek czy innych urządzeń nie powinny w ich pobliżu przebywać osoby postronne, które mogą zostać wciągnięte przez ruchome elementy.

Narzędzia i maszyny rolnicze to nie zabawki. Nawet niewielki błąd może skutkować przykrymi następstwami. Bardzo groźne są też chemikalia używane w rolnictwie. Należy przestrzegać procedur, aby nie doszło do zatruć lub innych zdarzeń z tym związanych.

Kolejne zagrożenie wiąże się z używaniem urządzeń elektrycznych. Porażenia prądem elektrycznym, najczęściej spowodowane są wadliwym działaniem urządzenia lub lekkomyślną obsługą. Bardzo często niewłaściwa instalacja elektryczna powoduje pożary.

Bardzo wiele wypadków w gospodarstwie rolnym ma związek ze zwierzętami gospodarskimi. Są wyjątkowym zagrożeniem, bo dzieci garną się do nich, chcąc się bawić, a duże i silne zwierzęta niekiedy nieświadomie mogą doprowadzić do nieszczęścia.

To tylko kilka podstawowych, niekiedy oczywistych porad, jednak w ferworze prac gospodarskich zapomnianych, co skutkuje wypadkami.

(rpf) pp / Źródło: KPP Radziejów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama